İngilizce Öğrenmek için En İyi Mobil Uygulamalar

İngilizce Öğrenmek için En İyi Mobil Uygulamalar

İngilizce öğrenmek için, her an elinizin altında bulunan mobil cihazlarınızı kullanabilirsiniz. Özellikle zaman ve imkan sıkıntısı olanlar için, mobil cihazlar üzerinden İngilizce öğreten uygulamalar gerçekten harika. Servis, otobüs, metro, iş arasında verilen bir mola veya herhangi bir boş zamanınızı bu uygulamaları kullanarak geçirmek size İngilizce'yi öğretebilir! Önemli olan istikrarlı bir şekilde kullanmak.

İşte size İngilizce öğreten en iyi mobil uygulamalar.

Duolingo

Duolingo, İngilizce öğrenmeyi zevkli hale getiren Dünya'nın en popüler İngilizce öğrenme uygulaması diyebiliriz. Oyunlaştırma yöntemini çok başarılı bir şekilde kullanan bu uygulama ile İngilizce bilginizi çok hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Büyük bir kısmı ücretsiz olan Duolingo ile günde 10-15 dakikanızı ayırarak İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz.


Busuu

Busuu, ücretsiz İngilizce öğrenme deneyimini ilk başlatan firmalardan bir tanesi. Duolingo ile birlikte oyunlaştırmayı da ön plana çıkartarak çok ciddi bir öğrenme uygulaması haline geldi. En başarılı İngilizce öğreten uygulamalar arasında yer alan Busuu ile sıfırdan İngilizce öğrenmeye hemen başlayabilirsiniz.


Memrise

Herkes her şeyi öğrenebilir felsefesiyle yola çıkan uygulama. Öğrenmenin oldukça basit olduğuna ve gerekli yardım ve heyecan duygusuyla öğrenilemeyecek hiçbir şeyin olmadığına inandıklarını söylüyorlar. Söylemleri ise tam olarak şöyle: "Kelime ile başlayarak, her bilgiyi basit, sezgisel ve ilgi çekici hale getirebileceğimizi, her zaman ve nerede olursa olsun, herkesin bunu yapabileceğini düşünüyoruz." Kolayca öğrenmenin tarifinde 3 basit malzeme var: Bilim, eğlence ve topluluk... Bu üçünü de içinde barındıran Memrise başarılı İngilizce öğrenme uygulamaları arasında yerini alıyor.


BBC Learning English

BBC Learning English, İngilizce öğrenme konusunda birden fazla uygulaması ile mobil store'larda yer alıyor. İngilizce öğrenme konusunda günlük konuları, haberleri ve gündemi takip eden içerikleri ile Dünya'nın en çok kullanılan İngilizce öğrenme sistemlerinden bir tanesi BBC Learning English diyebiliriz. Özellikle 6 Minute English uygulaması son derece popüler. Günde sadece 6 dakikanızı ayırarak İngilizce diyalogları dinleyebilir ve İngilizce bilginizi geliştirebilirsiniz.

Sizler için en çok kullanılan ve bu konuda en başarılı olan uygulamaları listeledik. Bunlar dışında da Play Store ve App Store'da İngilizce öğreten bir çok uygulama bulabilirsiniz. Hangi uygulamanın en iyi olduğu kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Karar sizin ;)