İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce Nasıl Öğrenilir? sorusunu hemen hemen herkesin ortak sorunudur. İngilizce öğrenmenin en önemli kuralı: İngilizce'yi yaşamınızın bir parçası haline getirmektir. Çünkü İngilizce aynı zamanda çok kolay unutulan bir dildir. Peki İngilizce öğrenmeye nasıl başlamalı ve neler yapmalıyız? İşte cevabı...

Gramer, kelime vb. İngilizce Temellerini Öğrenin

Herşeyden önce mutlaka ve mutlaka bir temeliniz olması gerekiyor. İşin tekniğini, kelime anlamlarını, cümle yapılarını ve diğer temel konuları mutlaka bilmeniz gerekiyor. Bu konuda da size tavsiyemiz Online İngilizce Eğitimi almanızdır. Bu konuda bir çok farklı ürün var. Kullanabileceğiniz diğer alternatifler ise; Vidobu English, Open English, Aba English, Rosetta Stone ve Duolingo olabilir.

İngilizce Cümle Kalıplarını Öğrenin

İngilizce öğrenmenin en basit ve hızlı yolu cümle kalıplarını öğrenmektir. Küçükken Türkçe'yi nasıl öğrendiğinizi bir düşünün! Hiçbir gramer bilmeden, direkt olarak fişlerle cümle kurmayı öğreniyorduk. Aynı bu mantıkla İngilizce öğrenmeye başlamak en doğrusudur.


İngilizce Filmler ve Diziler Seyredin

Hayatınızın bir parçası olarak mutlaka sürekli olarak İngilizce konuşmalar duymanız çok önemlidir. Özellikle basit bir ingilizceye sahip anima diziler veya filmler seyrederek başlayabilirsiniz. Bu konuda artık internet üzerinden bir çok dizi ve filme hızlıca ulaşmanız mümkündür. Dizinizi belirledikten sonra; ilk olarak türkçe altyazılı olarak diziyi seyredebilir, sonrasında ise aynı diziyi ingilizce altyazı ile seyrederek kendinizi geliştirebilirsiniz.

İngilizce Yazışmalar Yapın

En önemli aşamalardan bir tanesi de öğrendiğiniz ingilizceyi pratikte de kullanmaktır. İngilizce konuşmaya başlamadan önce ingilizce yazışabilirsiniz. Böylelikle cümle yapıları, doğru kelime kullanımı gibi bir çok konuyu pekiştirmiş olursunuz. İngilizce yazışma konusunda email ile yapabileceğiniz gibi chat gibi sistemler de kullanabilirsiniz. Yurt dışından arkadaşlar edinmek de bu konuda çok iyi bir çözüm olabilir.

Yabancı Ülkeleri Ziyaret Edin

Tüm bu aşamaları yaptıktan sonra iyi bir temel oluşturmuş olacaksınız. Tabii ki İngilizce konuşmanın en önemli noktası ise pratik yapmaktır. Bu yüzden mutlaka yurt dışına çıkmanızı öneriyoruz. Yurt dışı seyahatiniz ne kadar uzun süre olur ve gittiğiniz yerde Türkçe konuşacak hiç kimse olmazsa o kadar etkili olacaktır. Böyle uzun süreli bir seyahat yapamıyorsanız bile, yılda 1 kez yurt dışı tatil yapabilirsiniz.Tüm bu maddeleri yaşamınızın bir parçası haline getirerek siz de İngilizce’yi öğrenebilirsiniz. Üstelik çok kısa bir sürede! O yüzden neden kendinize “bu yıl İngilizce öğreneceğim” diye bir hedef koymuyorsunuz!

İşin özetini ise hiçbir zaman unutmayın! İngilizce öğrenmenin en önemli kuralı: İngilizce'yi yaşamınızın bir parçası haline getirmektir.