En Hızlı İngilizce Nasıl Öğrenilir?

En Hızlı İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce'yi hızlı öğrenmek herkes tarafından çok zor olarak görünse de aslında çok kolaydır. Doğru stratejiyi kullandığınız sürece hızlı İngilizce öğrenmek zor değil! Nasıl daha hızlı İngilizce öğrenilebileceğine dair bir araya getirdiğimiz tavsiyeleri uygulayarak sen de İngilizce konuşmaya başlayabilirsin.

Her gün hiç bıkmadan Türkçe konuşuyorsunuz. Çünkü hayatınızı onunla yaşıyorsunuz. Türkçe konuşmaya mecbursunuz. O yüzden Türkçe sizinle birlikte yaşayan bir dildir. Peki ya İngilizce! Özne, yüklem, gramer yapısı, “tense”ler falan derken işin içinde kaybolup duruyor insanlar çoğu zaman. Bir Amerikalı veya İngiliz duysa bizim bütün “tense”leri bildiğimizi çok şaşırır! Çünkü kendisi bilmez; hatta hiç işi olmaz. Kısacası; İngilizce grameri bilen konuşacak anlamına gelmez yada İngilizce konuşan biri grameri bilmeyebilir. Peki sizce hangisi daha önemli? İngilizce konuşmak mı? Yoksa bilip konuşamamak mı?

Eğer siz de en hızlı şekilde İngilizce öğrenmek ve konuşmak istiyorsanız bu adımlarla hemen harekete geçin.

1. Hayatınızı İngilizce Yaşayın!

Başka bir değişle; farkında olmadan İngilizce öğrenin! Eğer İngilizce konuşulan ortamlarda bulunuyorsanız, İngilizce müzik dinliyorsanız, İngilizce kitap okuyorsanız, İngilizce film veya dizi izliyorsanız, hatta cep telefonu ve bilgisayarınızı İngilizce kullanıyorsanız farkında olmadan İngilizce öğreniyorsunuz demektir. Unutmayın; İngilizce'ye maruz kaldığınız her an öğrenme süreci devam eder.

2. Her gün Yeni Bir Cümle Öğrenin

Evet yanlış duymadınız, her gün yeni bir cümle öğrenin. Cümle kalıplarını öğrenmek hayatınızı çok fazla kolaylaştırır. Her gün yeni bir cümle öğrenmek demek, bir yılda 365 cümle öğrenmek demektir! 365 cümle de emin olun her konuda iletişim kurmanıza yetecektir.

3. İngilizce'den İngilizce'ye Sözlük Kullanın

İngilizce sözlük kullanın ama çift dilli (Türkçe – İngilizce ve İngilizce – Türkçe) sözlüklerden vazgeçin. Onlar sizin çok fazla işinize yaramaz ve tembelliğe yol açar. İngilizce öğrenenler için basit açıklamalı İngilizce – İngilizce sözlükler tercih edin ve her gün en az 5 dakikanızı yeni bir kelime öğrenmek için ayırın.

4. İngilizce Konuşun!

En sona, en önemli maddeyi bıraktık. İngilizce konuşun! Bol bol İngilizce konuşun! İnternet üzerinden arkadaşlar edinebilir, yaşadığınız şehirde yabancı arkadaşlıklar kurabilir veya her hafta düzenli olarak sadece yabancıların bulunduğu bir yere gidebilirsiniz. Böylece zorunlu olarak İngilizce konuşmak zorunda kalırsınız. Unutmayın İngilizce kağıt üzerinde öğrenilmez, konuşularak öğrenilir! Bu yüzden düzgün cümle kurmaya odaklanmayın, İngilizce konuşarak karşınızdakine anlatmak istediklerinizi anlatabiliyor musunuz? buna odaklanın.

İşin özetini ise hiçbir zaman unutmayın! İngilizce öğrenmenin en önemli kuralı: İngilizce'yi yaşamınızın bir parçası haline getirmektir.